Sniperské umění v CS

Nyní se dostáváme k jednomu z nejtěžších střeleckých dovedností a tím je ostřelování sniperskou puškou.

No jo lama s AWP:
Jistě, že kdo umí jen kempit s AWP, tak je to lama a noob. Na mnoha serverech je AWP dokonce zakázáno. Díky bohu, že já jsem vyrůstal ještě na tom CSku, kdy se tato zbraň nezakazovala a kdo uměl střílet s AWP tak byl pan někdo a ne noob a lama. Nechte ostatní ať si melou co chtějí. Pokud se s AWP dobře naučíte, tak jistě budete přínosem pro klan a co budou oni?

Běh na dlouhou trať:
Připravte se na to, že naučit se dobře střílet s AWP je to nejtěžší. Samozřejmě, že kempit ( vyčkávat ) někde a dát někoho do zad asi moc námahy nezabere ale k AWP patří i jiné věci. První co je třeba si uvědomit. AWP má jen jeden náboj. Potom se musí znovu natáhnout a to chvilku trvá. Na dálku máte šanci přežít pokud se netrefíte. Na blízko nejspíš zemřete.

Fast-zoom, postřeh a odhad:
Dobrému awkaři nedělá problém pomocí fast-zoomu ( stiskne se zoom a okamžitě střelba ) střílet i na bezprostřední vzdálenost. To už dá ale dost práce. Pokud se dostaneme do tohoto umění hlouběji, tak nesmí také chybět výborný postřeh a odhad. Pokud někdo někde proskakuje a vy ho chcete dostat, tak musíte umět střelit i přes překážku. Musíte mít tedy dobrý odhad toho, kde se přesně nepřítel za překážkou nachází. Například se hodně střílí na mapě de_dust2 na středu skrz vrata.

Pokud tam někdo probíhá, tak musíte mít v oku kam do těch vrat střelit a kdy aby jste přesně střelily ve chvíli kdy tam nepřítel probíhá. Ve fyzice by to znamenalo vyhodnotit rychlost nepřítele se vzdáleností a vypočítat tak kdy protne bod kam střílíte. Počítat ale nestihnete, tak to musíte mít v oku a to ne jen na tomto místě. To už asi moc lama nebo noob nebudete, pokud toto budete umět, co myslíte?

To nejlepší na konec:
Proto se s touto zbraní učte až jako s poslední, protože budete do tohoto umění investovat spousty času a tak je dobré naučit se střílet s ostatními zbraněmi a potom se začít soustředit na AWP.

Mám ještě pistoli:
Další věcí co k AWP neodmyslitelně patří je pistole, jako záložní zbraň, pokud minete.
Na bezprostřední vzdálenost jí ani nestačíte většinou vyndat a jste mrtví. To je další z věcí proč je umění sniperské tak těžké.

Dýchej klidně, sleduj jeho pohyby, jako by jsi běžel s ním:
Šance na úspěch je většinou jen jedna. U AWP také platí, že pokud se při výstřelu byť jen trochu pohnete, tak střela letí úplně někam jinam. Bez zoomu je AWP také svým vlastním pánem, tak že si na toto dávejte pozor.

Nejdříve se naučte střílet normálně se zoomem a potom můžete své umění rozvíjet ve výuce fast-zoomu a podobně.
Nejdříve ale musíte zvládat základy a potom až to hnát do výšky.

Sniperská pozice:
Dobré při používání AWP je pokud se budete soustředit na to jak se vám kde střílí. Najít si určitá místa na různých pozicích a tu pozici si pilovat k dokonalosti. Někomu se třeba na daném místě střílí dobře na blízko a vám se třeba bude lépe střílet na stejném místě na větší dálku.
Je to hlavně o tom, že si danou pozici, kterou bráníte nebo dobýváte přizpůsobíte svému skillu.
Pokud třeba víte, že nemáte moc dobrý reflex, tak si od zdi odměříte více aby jste stihli zareagovat a podobně. Postřeh se po čase s trénováním bude zdokonalovat a odměřování snižovat. Je tedy dobré střílet a chovat se s ohledem na váš dosavadní skill.

Pokračovat na: Rozbor jednotlivých zbraní v CS

 

 

Vrátit se zpět do: Rady, tipy a triky o zbraních v CS

Komentáře: 2 482 “Sniperské umění v CS”