Instalace Ventrilo serveru

V minulých článcích instalace Ventrila 2.1.4 a nastavení ventrila 2.1.4 jsem Vás informoval o tom, že se příště můžete těšit na návod na instalaci serveru pro Ventrilo 2.1.4.

Co by jsme měli vědět než začneme:
Pokud chcete hostovat server, tak by jste měli mít veřejnou IP a také trochu rychlejší internet. Pokud budete mít třeba 1MB internet, tak v klidu utáhnete třeba pět lidí a k tomu budete mít ve hře stále dobré pingy. Prakticky to vůbec nepoznáte na pingu ve hře.

Ovládání serveru:
Server se ovládá úplně stejně, jako kdyby jste chodily někam jinam. Není tam žádný rozdíl a kdo měl někde na Ventrile administrátorská práva, tak bude hned vědět co a jak. Jak jistě ale je známo, tak já píši návody pro všecky a tak se podíváme podrobně na všecko.

Co když nemám veřejnou IP?
Ano to je docela běžné, že spousta z Vás nebude mít veřejnou IP a tak se z “venku” nikdo na jeho IP nepřipojí. To se dá ale obelstít. K tomu slouží například program Hamachi a nebo Team Viewer (doporučuji Team Viewer, protože je o moc lepší a není tak problematický jako Hamachi), který dokáže simulovat síťové spojení přes internet.

Kdo hraje s kámošema různé multiplayerové hry, které mají jen LAN multiplayer a nemají ONLINE, tak jistě tyto programy znají. Jejich použití je vesměs dost intuitivní. Nainstalujete si všichni ten program. On Vám přidělí nějakou IP adresu a tou se mezi sebou bez problémů spojíte i když nemáte veřejnou IP a potom když spustíte Ventrilo server na té IP adrese, tak ostatní se budou moci připojit. Je ale mnohem jednodušší, když někdo z Vás tu veřejnou IP adresu mít bude.

Co budeme potřebovat?
- Stáhněte si Ventrilo server 2.1.4
- Veřejnou IP adresu

 

Instalace:
Zapakovaný .zip, který jste si stáhli někam na disk rozbalte. Rozbalený server si můžete uložit kam chcete, protože není potřeba ho nikde instalovat.
Server jako takový se spouští souborem ventrilo_srv.exe.

Soubory pro nastavení jsou:
ventrilo_srv.ban
- slouží k zabanování přístupu ze zadané IP adresy
ventrilo_srv.ini
- v tomto souboru nastavujete atributy serveru a heslo pro administrátora
ventrilo_srv.usr
- v tomto souboru můžete autorizovat uživatelé a po případě jim přidat práva pro administraci

 

 

Kam dál: Nastavení Ventrilo serveru

Doporučené články: Ventrilo Windows 7 lagy

Vrátit se zpět na: Ventrilo nebo TeamSpeak

Komentáře: 3 833 “Instalace Ventrilo serveru”