Terrorist – Obsazení pozice v CS

V tomto článku by jsem rád popsal, jak bychom si měli počínat, při obsazování nějakého místa za stranu Terrorist.

V jednotě je síla:
Pokud hrajeme za stranu terrorist, tak by jsme měli chodit pohromadě a nejlépe za hráčem co má bombu abychom jí pokud je to možné dokázali ochránit a dovést na bomboviště. Zase ale s rozmyslem.

Bomba by se měla položit:
Pokud je hráč s bombou neukázněný a běhá si po mapě a je mu jedno, že bomba by se měla položit, tak za ním běhat a snažit se ho chránit nebudeme. Mohlo by se lehce stát, že akorát někam vběhne jako Rambo a nás zabíjí s ním. Lepší je si počkat až ho někde sejmou a pak se pokusit pro bombu dojít s ostatními hráči a nebo prostě si chránit život a snažit se zabít ostatní soupeře. Na public serverech je to občas těžké.

Měli by jsme poslouchat:
Pokud jde o týmové hrání v klanu, tak by jsme měli vždy poslouchat svého tactic leadera (hráč určený k říkání taktik). Neexistuje, že  si řekneme “hm já jdu jinam”.
Taktiky mají určitý smysl, proto existují. Každý hráč má nějakou úlohu a taktika je postavena na tom, že se počítá se všemi hráči a tak může být dělaná ve smyslu “ten jde tam a udělá tohle”. Pokud si půjdeme svou cestou, tak ohrožujeme úspěch celého kola. Je jedno jak dobře umíme střílet. Taktiky se mají dodržovat. Hrajeme jako tým.
Pokud se nám taktiky nezdají, tak to můžeme oznámit po hře a domluvit se nějak.
Při hře bychom ale neměli hrát netýmově.

Utíkej Forreste, utíkej:
Pokud se řekne, že se někam rushuje (běží bez zastavení), tak musíme pořád běžet a to i když chytíme plný flash. Jak se zastavíme, tak zbrzdíme i kolegy za sebou a jsme lehkým cílem. Nezastavujeme tedy za žádných okolností. Ze začátku se nejspíš zastavovat budete, protože to je taková automatická reakce. Chce to překonat a nacvičit.

Používání granátů:
Zde stejně jako za protější stranu hrají hodně velkou roli granáty, které by jsme měli používat.
Smoke můžeme opět použít proti sniperovi ale raději dva, protože přes jeden by ještě mohl vidět. Sice obtížně ale mohl.
Flashbangem si můžeme pomáhat při obsazování nějakého místa. Pokud někde čekáme nepřítele a nebo si nejsme jisti jestli tam je a jedná se o nějaké hlavnější místo, tak si to vyflashujeme.
Flashbangy máme jen dva, tak s rozmyslem. Měli by někomu v týmu zbýt i nějaké na pozdější ubránění.

Taktizujeme:
Hra za stranu terrorist je hodně závislá na taktikách, přehledu o všem co se kde děje a přemýšlení. Není to jako u counter-terrorist, kde si řekneme jen pozice a pak nějaké drobnosti a hlásíme co se kde děje.
Za terrorist je to více náročnější a záleží hodně na jednotlivcích, protože pokud umře někdo kdo má provést nějakou zásadní akci, tak se všichni musí přizpůsobit situaci. Proto hrajte s rozmyslem. Nemá smysl jít třeba pomoc kolegovy, po kterém střílí 4 nepřátelé a zbytečně tam umřít s ním.
Je to sice ošklivé ale více pomůžeme týmu tím, když obětujeme kolegův život, než když tam umřeme s ním a tým nebude oslaben o jednoho spoluhráče ale hned o dva.

Dvakrát měř a jednou řež:
Samozřejmě, že zase záleží na spoustě okolností. Není to o tom ho v tom nechat za každou cenu ale pokud nevidíme žádné bezpečné řešení jak mu pomoci a při tom nezemřít, tak je lepší neriskovat ještě svůj život.

Volavka:
Některé taktiky jsou dokonce založené na tom, že jeden hráč schválně někam naběhne aby na něj soupeř vyházel granáty a pak teprve tam jde zbytek týmu a podobně.

Pokud nejde úkol splnit:
Za stranu terrorist to chce mít hodně velký přehled o tom co kde kdo dělá a rozmýšlet u toho. Neznamená to, že když máme nějakou taktiku a máme v ní nějaký úkol, tak ho půjdeme splnit stylem “jdu a bud zemřu a nebo ne”. Pokud daný úkol z nějakých důvodů nejde splnit, tak je lepší v některých případech to nahlásit a počkat na vyjádření tactic leadera, než zbytečně zemřít.

Lepší příležitost:
Nebo se může stát, že je plán takový, že se půjde položit na A a my cestou zjistíme, že na B nikdo neni, tak opět bychom tyto věci měli hlásit pokud o tom tým ani tactic leader neví.

Jako ve filmu:
Pokud jdeme někde potichu a nebo rushujeme, tak bychom měli mít přehled v tom co kdo při chůzi kryje a snažit se pokrýt jinou nehlídanou stranu nebo místo. Je to něco jako ve filmech, když jde někam přepadová jednotka. Také nekoukají jen před sebe ale snaží se si krýt všecky strany. Pokud se cestou něco semele neočekávaného, tak si musíme umět včas a hlavně dobře poradit. Je to o nasbíraných zkušenostech a tréningu.

Zajištění prostoru:
Pokud se dostaneme na bomboviště, tak bychom měli zajistit prostor. To znamená se ujistit o tom, že se nikde neskrývá soupeř, který by nás potom mohl zaskočit. Každý by měl zkontrolovat okolí, které je mu nejblíž. Pokud budeme prohledávat místo sami, tak to bude trvat o to déle, proto by měl každý z týmu něco zkontrolovat abychom měli jistotu, že se nikdo nikde neschovává. Mezi tím hráč s bombou může pokládat. Ostatní ho pokryjí.

Příchod na bomboviště:
Doporučil by jsem si předem určit nějakou takovou techniku, která bude efektivní při příchodu na bomboviště. Tím myslím si předem nacvičit, že první by měl koukat tím směrem, druhý by měl koukat tam a tak dále. Příchod nebo naběhnutí na bomboviště by mělo vypadat tak, že každý zase kryje nějakou stranu a má na starost nějaké místo. Nemělo by docházet k tomu, že se všichni začnou zabývat při dobývání na jednoho soupeře a druhý nás potom všecky zabije, protože jsme všichni otočení jinam.
Pokud máme bombu, tak by jsme se měli snažit co nejrychleji položit. Samozřejmě nejrychleji v tom smyslu, jak situace dovoluje.
Většinou na bomboviště přicházíme mezi prvními, tak že si v rychlosti zkontrolujeme nejbližší schovky v okolí, kde chceme položit a pokud nic nehrozí, tak položíme.

Žádné sólo akce s bombou:
Zbytek týmu by měl zajistit ostatní. Neměli by jsme se tedy cestou pouštět do žádných sólo akcí a nebo jít s bombou zachraňovat kolegu. Měli by jsme být nanejvýš opatrní na to co děláme, protože pokud bombu ukořistí soupeř a bude mít dost času na to aby svolal zbytek týmu, tak už je jisté riziko, že kolo bude prohrané a také musí sejít z taktiky, která byla připravena a náš tým musí jít pro bombu.

Co s tou sváčou na zadech?:
S bombou by jsme se měli držet skupiny a pokud se jde taktika dělená na více skupin, tak jít se skupinou, která míří na bomboviště, kde máme položit. Pokud tedy tactic leader neřekne jinak.

Všímavost:
Další důležitou věcí je všímavost maličkostí. Například, když tactic leader řekne, ze se půjde na B a cestou uvidíme, že z B přiletěli 4 HE granáty, tak je jasné, že na B jsou 4 soupeři a na A bude jen jeden. Bude tedy o hodně lehčí dostat se na A. Poznáme to tak, že víme, že HE granát může mít u sebe každý jen jeden, tak si to můžeme hned spočítat. 4 HE = 4 hráči. Chce to si všímat.

Po nějakém čase už tyto věci budete dělat a chápat automaticky bez dlouhého přemýšlení.

Pokračovat na: Terrorist – Bránění pozice v CS

 

 

Vrátit se zpět do: Jak si počínat

Komentáře: 522 “Terrorist – Obsazení pozice v CS”

Přidat komentář

pole označená (*) jsou povinná.

Facebook