Counter-Strike – movie snadno

V tomto krátkém tutoriálu vám prozradím návod, jak udělat kvalitnější movie, základ moviemakingu bez kterého, pokud chcete být moviemaker se neobejdete (existují i jiné programy typu HLAE, které fungují na velice podobném principu)

Programy

Budeme potřebovat tyto programy:
1 – Sony Vegas 7 na úpravu videa
2 – Moviemakerský config pro úpravu hry
3 – Total Recorder na nahrání in game zvuku ze hry
4 – VirtualDuB na spojení.bmp obrazů do videa

Moviemakerský config

Doporučuju si pro moviemaking vyhradit speciální složku s cs, kde si pak dle libosti můžete naházet textury, modely apod. 
Nejprve si stáhneme moviemakerský config zde, který odstraní HUD, tabulku atd.
Config stačí pouze extrahovat z .rar soubor do složky pro nonsteam: C/Program Files/Valve, pro steam: C/Program Files/Steam/steamapps/account/counter – strike

Startmovie

Demo (případně HLTV), které musí být ve Valve/Cstrike , popřípadě counter strike/cstrike
přehrajeme příkazem viewdemo (existuje i příkaz playdemo, ale ten je poté bez časové osy kterou potřebujeme), najedeme na čas fragu a nabindujeme si příkaz startmovie (což nám udělá mnoho .bmp obrázku) 
Tedy Bind “klávesa” “startmovie nazevmovie počet snímků za vteřinu”
Např. Bind “F2″ “startmovie ace 90″
Můžete dát i víc než 90 (pro větší plynulost, využijete pokud budete výsledné video zpomalovat), ale vyjde to téměř nastejno, záleží také na vašem PC a místa na pevném disku. 
Až budete mít nahráno, to co jste chtěli, tak napište do konzole příkaz “endmovie”, poté vypněte CS.

Virtual Dub

.BMP Obrázky máme ve složce Valve/Cstrike,
musíme vymazat pár posledních obrázků, kde je vidět konzole, potom označíme obrázky klávesou SHIFT a za první obrázek přetáhneme do VirtualDubu, ve Video–> Framerate označíme Change frame rate to (fps): a do kolonky napíšeme počet FPS (obrázku za vteřinu) na které jsme nahrávali startmovie(startmovie 90=FPS 90) 
Pak dáme jen File–> Save as .avi a počkáme až se nám vyrenderuje video (spojí obrázky do videa).

Total recorder

Pomocí total recorderu si nahrajeme in game (zvuk ze hry).
Demo si dáme přesně na začátek akce, dáme Play/record–> Record a spustíme akci na demu, na konci akci dáme Play/record–> Stop, uložíme si zvuk ve formátu .waw File–> Save as.

Sony Vegas

V sony vegasu máme 2 druhy stop Audio (zvuk) a Video, pro začátek si vytvoříme 2 audio stopy (in game a music) a 2 video stopy (akce z virtualdubu a titulky), (vytvoříme tak, že si označíme existující stopu, klikneme pravým tlačítkem a dám vložit audio/video stopu).
Přetáhneme si tam vyrenderováný avi. soubor z VirtualDubu a in game waw. soubor z total recorderu, musíte si s tím vyhrát a posunovat in game tak, aby pasoval k akci, pak si vybereme song (pozor aby nebyl moc často v movie používaný, nejlépe úplně originální), pak můžeme vložit titulky (klikneme na prázdnou video stopu pravým tlačítkem a dáme vložit text medií, dole vpravo dole nám vyjede editor (barva, velikost, font písma, efekty a umístění na videu), pokud chceme aby se titulky zobrazovaly přímo ve videu tak je musíme dát to Video stopy nad ním.
Vlevo dole máme Filtry Fx, které můžeme do videa vkládat jednoduše přetažením.
Když je vše podle vašich představ video vyrenderujeme
–> soubor renderovat jako–> formát .wmv-> upravit> projekt: kvalita renderování-> nejlepší–> video, nastavte rozlišení, na které jste nahrávali ve hře, dejte uložit. Program začne renderovat (rychlost renderování závisí na kvalitě vašeho stroje). Výsledné video by mělo být plynulé s doprovodnou hudbou a zvukem ze hry.

 

Komentáře: 2 509 “Counter-Strike – movie snadno”