Sluch a komunikace v CS

V tomto článku si povíme něco o sluchu a komunikaci.

Cheater voteban:
Někdo kdo nás sundá přes zeď nebo bednu aniž by o nás věděl nebo nás viděl, tak nemusí hned cheatovat. Záleží na mnoha okolnostech proč se tak stalo. Mohl nás slyšet z poza rohu a nebo jsme použily nějakou schovku, která je hodně používaná a on jen tak prostě na to místo střelil, jestli tam náhodou někdo není. Je to úplně běžné a pokud se podíváme na nějaká dema z her, tak uvidíme, že to dělá spousta zkušených hráčů.

Sbíráme zkušenosti hraním:
Čím více hrajeme, tím více sbíráme zkušenosti a také objevujeme možnosti ve hře a rozvíjíme některé své smysly. Je tedy jasné, že po dvou dnech nás nenapadne prostřelovat jen tak různé překážky a spíše se budeme řídit tím co vidíme. Po nějakém čase hraní se ale už budeme řídit i podle jiných věci než jen podle zraku. Když se dostaneme na nějakou herní úroveň, tak poznáme, že hra nabízí více možností a že my jich dokážeme využít.

Sluch je důležitou součástí counter strike:
Nyní k tomu zapojíme svůj sluch. Spousta lidí hraje a poslouchá u toho hudbu. To můžeme dělat ve chvílích, kdy si jdeme jen tak zastřílet ale pokud se chceme učit a sbírat nové zkušenosti, tak muzika je překážkou. Zvuk je nedílnou součástí Counter strike a je také hodně důležitý. Pokud nedokážeme vnímat kroky a ostatní zvuky ve hře, tak budeme hodně oslabeni.
Samozřejmě, že zvuky slyšíte, jako v každé jiné hře ale naučit se je vnímat, tak to je další stupeň, kterého by jsme měli dosáhnout, pokud chceme být ve hře dobří.
Pokud se nebudeme řídit sluchem, tak nám zbývá jen zrak a ten je omezený překážkami.
Naopak když dokážeme vnímat zvuky kolem sebe, tak nepotřebujeme ve většině případů vidět co se děje za rohem nebo kus od nás ale slyšíme to.
Tím pádem nejsme vystaveni přímému střetu s nepřítelem a tím se také můžeme uchránit před smrtí.

Na čekanou:
Pokud zase někde čekáme a slyšíme kroky a dokážeme je vnímat, můžeme se připravit na střet s nepřítelem a vězte, že to je výhoda, protože pokud o nás nepřítel neví, tak je odkázán jen na svou obezřetnost a na svůj reflex aby rychle zareagovat.
My když víme, kde nepřítel je a že se blíží střet s ním a víme kdy ten střet přijde, tak máme obrovskou výhodu.

Nepřítel před branami:
Sluch se musí také využívat v týmové hře. Pokud budeme hrát v klanu, tak včasné a přesné nahlášení situace, co se kde děje je moc důležité. Na mapách se každý někde nachází a každý má na starosti jiné místo a jediné jak si včas přivolat pomoc je, že si o ní řekneme a pokud to neuděláme včas, tak ne jen, že zemřeme, nebo na to budeme sami ale ještě tím dáme výhodu protivníkovy, protože náš tým už tam mohl dávno být a nebo mohl být na cestě a nepřítel by měl o dost méně času.

Poslušně hlásím:
Součástí toho je také umět dobře nahlásit co se kde děje a to bez sluchu prostě nejde. Pokud někde vykoukneme a tam nás zabijí a my nahlásíme co se stalo a podrobnosti, tak tím moc svému týmu nepomůžeme, že jsme padli za blbost a ještě si toho protivník všimne a bude nás chodit zabíjet, protože bude vědět, že se tam chodíme vystavovat jak na přehlídku.

Zjištění situace:
Samozřejmě, že v některých situacích se podívat můžeme ale zase s rozmyslem. Musíme sami vědět kdy co máme udělat. Pokud budeme opatrní, tak se dokážeme podívat a nic se nám nestane a nebo alespoň neumřeme.

Jak správně hlásit:
Díky sluchu a dobrému hlášení má náš tým také lepší přehled o tom co se kde děje a na základě takového hlášení může tým změnit formaci a nebo taktiku. Tudíž pokud špatně hlásíme, tak tím ohrožujeme celý úspěch na výhru. Není nic horšího, když někdo zahlásí “Všichni B” a vy vyběhnete z A a hned vás někdo zabije. Každý detail je důležitý. Správné hlášení by ale mělo být krátké a stručné aby i ostatní slyšeli zase to, co potřebují oni.

Pohádka na dobrou noc:
Pokud budeme vyprávět kde, kdo, co a jak a kolik kroků a kolik nábojů, tak tím také nikomu neprospějeme.

Co má správné hlášení obsahovat:
Takové správné hlášení by mělo obsahovat určení pozice na mapě a počet. Např: “dlouhá dva” a nebo “Tři na středu. Jeden má málo”. Tím dáme nepřímo vědět, že pokud tam někdo hodí po nich granát, tak že bude nejspíš o nepřítele méně. Pokud nevíme přesný počet, tak alespoň odhadem podle kroků třeba.
Určitě nebudeme křičet “všichni” pokud tam všichni opravdu nejsou a pokud soupeř udělá nějakou zásadní změnu, jako, že přiběhne, my ho nahlásíme a on najednou poběží pryč, tak by bylo dobré o tom informovat. Všecko je to o zkušenostech a vnímání. Pokud se chceme učit a věnujeme tomu pozornost a čas, tak se časem naučíme.

Pokračovat na: Counter-Terrorist – Bránění pozice v CS

 

Vrátit se zpět do: Jak si počínat

Komentáře: 817 “Sluch a komunikace v CS”