Rozbor jednotlivých zbraní v CS

Zde si probereme jednotlivé zbraně abychom lépe mohli přizpůsobit svou střelbu.

Glock –  je celkem slabá a zrádná pistole. Zrádná je v tom, že dokáže nadělit jak pěkné hlavy, tak pěkné kulový.
Při používání této zbraně zjistíte, že někdy někomu střílíte do hlavy a on si vesele žije dál a někdy mu do hlavy dáte takovou čočku, že se nevzpamatuje.
Nevím čeho je toto příčinou ale někdy se opravdu zdá jako by jste v této zbrani měli slepé náboje. Nic méně pokud se toto nestane zrovna, tak se s ní dá zabíjet krásně.
Vzhledem k tomu, že má zásobník na 20 nábojů, tak se s ní dá dobře ustřílet nepřítel ale samozřejmě je nejlepší mířit na hlavu. Tuto zbraň máte automaticky za stranu terrorist, tak že je nutné se s ní naučit střílet, protože přeci nebudete hned v prvním kole utrácet za jinou pistoli. V dalších kolech by vám tyto peníze scházeli. Někteří hráči si třeba kupují Usp nebo Desert Eagle. Toto můžete uplatnit ale jen v případě, že víte co děláte. Nemůžete koukat na sílu zbraně, protože ta je vám k ničemu pokud s tou zbraní neumíte střílet. Pokud tedy nemáte jasnou převahu v jiné pistoli, tak si jí nekupujte a nechte si glock. Nakonec stejně zjistíte, že se s ní dá zabít stejně tak dobře jako s ostatními pistolemi. Chce to jen cvik.
Glock má taky dávkovací režim střelby ( burst-rate ). Někdo preferuje tento režim a někdo zase ne. Burst je samozřejmě silnější ale zase máte možnost méně výstřelů. Chce to tedy mnohem precizněji mířit, protože musíte šetřit. Na dálku ho nepoužívejte, protože má rozptyl a tak je to k ničemu. Burst tedy jen na blízko. Na dálku používejte normální polo-automatický režim střelby.

Usp – Není slabý ani silný. Desert Eagle je silnější ale zase má méně nábojů. Téměř o jednou tolik. Usp má 12 nábojů a střílí spolehlivě. Do těla napáchá více škody jak Glock ale má zase méně nábojů. Pokud ale míříte a neděláte z pistole samopal, tak se s ní dají dávat kvalitní hlavy. Tuto zbraň máte zase automaticky za stranu counter-terrorist. Na Usp je možnost si nasadit tlumič. S tlumičem je zbraň slabší ale je zase tichá a na dálku pokud někomu budeme střílet do zad, tak kolikrát ani neodhadne směr střelby. Výhoda tlumiče je ještě v tom, že pokud někoho trefíte do krku nebo do hlavy, tak efekt záklonu nepřítelovy hlavy je famózní. Než se mu pohled vrátí do normální polohy, tak ho stihnete oběhnout ( obrazně řečeno ). S tlumičem se ale učte pokud budete chtít, tak až po té co dobře zvládnete střelbu a míření bez něho. Hodně hráčů nasazují tlumič tak, že přehodí na jinou zbraň a zpátky. Je to jen optický klam. Není to rychlejší. Když si všimnete, tak ze zbraně nejde hned střílet. To je právě to co probíhá na pozadí hry. To co vy nevidíte. Opticky jste přehodily tam a zpět a máte tlumič nasazený ale střílet stejně nemůžete, protože se tlumič ještě “nasazuje”. Je to stejné jako u M4A1.

Desert Eagle – Je silná zbraň se kterou se dá i prostřelovat. Na jednu ránu do hlavy je jistá smrt i pokud má nepřítel helmu. Neochrání ho před takovým kalibrem. Nic méně Desert má jen 7 nábojů a to není moc. Pokud ale nebudete opět dělat samopal z této pistole, tak dokážete rychle vyřídit nepřítele byť jen do těla. Miřte ale na hlavu. Nepřítel může být také dobrý střelec a vyřídit vás rychleji a nebo bude mít třeba výše zmiňovaného glocka a uběhá vás.

MP5 – Samopal, který má 30 nábojů a jednu velkou výhodu a tou je ta, že se s ním dá dobře střílet za běhu. Běh mu tedy jeho přesnost téměř nijak neovlivní. Nejde s ním ale nic prostřelovat. Každopádně pokud nemáte na útočnou pušku a chcete sáhnout po nějakém samopalu, tak nepřemýšlejte nad jiným, pokud si nechcete dělat ze soupeře legraci jen.

Galil – Je lehčí útočná puška. Má 35 nábojů a dá se s ním prostřelovat. Někteří hráči mají Galila radši jak AK-47 i když není silný. Je to přesně o tom co jsem psal. Nezáleží jen na síle zbraní ale na tom jak se vám se kterou střílí. Galil je slabší ale o to méně hází a také má rychlejší kadenci jak AK-47.

AK-47 – Silná to zbraň ve které je 30 nábojů a dokáže napáchat pořádné škody jak na přímo, tak při prostřelování. Díky síle má ale větší zpětný ráz ale pokud s ní umíte střílet, tak vám v rychlém zabití nepřítele nic nezabrání. Nezapomeňte střílet po dávkách. Pokud se u této zbraně naučíte na dálku střílet po 1-2 kulkách jen, tak se vám to vyplatí.

Famas – Slabší zbraň která má 25 nábojů ale za to hodně účinná. Skoro nehází a má možnost stejně jako Glock Burst-rate dávkování a taková dobře mířená dávka do hlavy se ničemu nevyrovná. Tato zbraň se dobře drží pod kontrolou a proto je oblíbená.

M4A1 – Dohady mezi tím co je lepší. Jestli M4A1 nebo AK-47 jsou pořád nejasné. Někdo má rád M4A1 a někdo AK-47.
M4A1 je přesnější ale v tom smyslu, že tolik nehází jako AK-47 a tak můžete střílet po trochu větších dávkách. Zde je zase možnost střílení s tlumičem. Všude skoro se píše, že tlumič je přesnější. NENÍ to pravda. Platí to co u Usp, že na dlouhou vzdálenost nepřítel nemusí poznat směr vaší střelby ale tlumič daleko víc hází a zbraň s nasazeným tlumičem je o něco slabší. Na full-auto na blízko je zbraň ovladatelnější s tlumičem ale na dávkování na dálku ne. Hodně lidí ale tlumič používá. Používám ho i já. Je to asi tím, že ten tlumič a zvuk dává jakousi psychickou převahu nad nepřítelem, protože v podvědomí si myslíte, že když to nedělá takový randál, tak, že je to přesnější a méně to tedy bude házet i když tomu tak není. Hodně hráčů nasazují tlumič tak, že přehodí na jinou zbraň a zpátky. Je to jen optický klam. Není to rychlejší. Když si všimnete, tak ze zbraně nejde hned střílet. To je právě to co probíhá na pozadí hry. To co vy nevidíte. Opticky jste přehodily tam a zpět a máte tlumič nasazený ale střílet stejně nemůžete, protože se tlumič ještě “nasazuje”. To samé jako u Usp.

AWP – Zelený nepřítel s 10ti náboji. Je to nejsilnější zbraň. Zásah kam koliv do těla znamená smrt a zásah do nohy nebo do ruky znamená, že nepřítel má 16HP.
Přebíjení je dosti dlouhé a proto se používá přehození na sekundární zbraň a zase zpátky. Opticky nevidíte natažení zbraně ale než zbraň přehodíte tam a zpátky a je připravená vystřelit, tak to trvá stejně dlouho jako když jí normálně natáhnete. Jde pouze o optický klam ale dělá to téměř každý. Zase jde jen o podvědomí toho, že jsme nenatáhli zbraň ale jen sem tam přehodily a můžeme zase střelit a tudíž je to rychlejší. Je to stejné jako s tlumičem u M4A1 a Usp.

Pokračovat na: Jak rozvíjet své schopnosti v CS

 

Vrátit se zpět do: Rady,tipy a triky o zbraních v CS

Komentáře: 532 “Rozbor jednotlivých zbraní v CS”

Přidat komentář

pole označená (*) jsou povinná.

Facebook
Vyhledávání
PřihlášeníNejnovější komentáře
Kalendář
Květen 2021
P Ú S Č P S N
« Čvc    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
So - 8. května 2021
  • Dnes má Svátek:
    Statní svátek - Ukončení II. světové války
  • Zítra bude mít svátek:
    Ctibor

Přihlásit se
Copyright ©2021 Webperfection.net. All Rights Reserved.