Jak si počínat

V tomto článku se společně podíváme na různé aspekty hry a probereme si jak bychom si správně měli ve hře počínat a na co se zaměřit aby jsme měli nějaké dobré základy pro další rozvoj a zlepšování.

Co by jsme měli vědět:
Counter strike je hra, kde hrajeme proti jiným lidem. To znamená, že každý protivník se chová jinak. Má jiný styl hraní, používá jiné schovky (kempy), umí střílet se zbraněmi na nějaké úrovni, jinak čte hru, jinak reaguje při střetu s nepřítelem, jinak uvažuje a přemýšlí.
Pokud vezmeme v úvahu i týmy v counter strike, tak je to dost podobné. Každý tým používá nějaké taktiky a tím pádem má i svůj styl jak hraje.

Všímavost je důležitá:
Pro nás to tedy znamená, že my se ocitáme proti soupeřům, kteří nemají naprogramované chování a pokud budeme chtít zvítězit, tak nejlepší cestou k úspěchu bude, pokud se budeme umět dobře s hrou ztotožnit a pokud si dokážeme všímat různých věcí a tyto věci dokážeme obrátit ve svůj prospěch.
Například, když si všimnu, že jeden ze soupeřů byl tři kola za sebou na stejném místě, tak mohu předpokládat, že další kolo tam bude znovu a to už mi dává výhodu toho, že já budu vědět kde ho asi tak najdu. To samé ale platí i obráceně. Pokud my budeme stále na jednom místě, tak pravděpodobně nás někdo sejme nebo si na nás někde šikovně počíhá. Není tedy dobré se chovat moc předvídatelně.

Mrtví vidí?:
Další věcí je ta, že pokud soupeře zabijeme, tak on ještě chvilku po smrti vidí co děláme, protože se mu otočí kamera na nás a tak může hlásit, kterým směrem jsme se třeba vydali a nebo co děláme. Proto by jsme na to měli myslet a pokud chceme zmást nepřítele, tak mít v paměti to, že nás ještě chvilku sleduje a hlásí to.

Čas čeká jen na Chucka Norrise:
K užitku nám jistě také bude, pokud budeme přibližně vědět kolik času zabere doběhnutí někam. Pomůže nám to jak za stranu CT, tak i za stranu T. 
Jedním z hlavních základů této hry je tedy přemýšlení, všímavost, znalost map a ostatních věcí, které nám mohou pomoci v rozhodování.
Pokud u hry nebudeme přemýšlet a nebudeme sbírat zkušenosti, tak větších výsledků nemůžeme nikdy dosáhnout.

Na co by jsme neměli zapomínat:
Za obě dvě strany by jste neměli zapomínat na granáty. Jsou hodně důležité a je mnohem lepší si koupit třeba flashbang a HE granát, než mít třeba jen samopal s vestou a nic k tomu. Při správném používání, s nimi napácháte více škod než jen se zbraní a vestou. Tím chci říci, že je lepší si koupit granáty a jít jen s pistolí bez ničeho, než si koupit vestu a samopal a nemít ani granát.  Nejen kvůli sobě ale také z taktického hlediska. Granáty můžete zpomalit nepřítele, nebo mu znemožnit akci a tím dát výhodu svému týmu a nebo si dopomoci ke snadnému zabití nepřítele a k získáni zbraně.

Nezapomínejme na Defusal kit:
Pokud hrajeme za stranu CT, tak bychom také neměli zapomínat na Defusal kit. Pokud máme málo peněz, tak se třeba domluvíme s kolegou, se kterým jsme na bombovišti, že koupíme flashbang a HE granát a on ať koupí Defusal kit a flashbang. Vždy je lepší mít Defusal kit po ruce, protože někdy není dostatek času na zneškodnění bomby a nebo potřebujeme čas na nějaký fejk (oklamání nepřítele) či prohledání bomboviště.

Všeobecně závěrem:
- Sledujte dema různých světových a dobrých týmu. Hodně se od nich naučíte.
- Přemýšlejte nad vším co děláte a po hře si v duchu přehrajte celou hru a zkuste najít chyby, které jste udělali a příště se zaměřit na jejich eliminaci.
- Komunikujte s týmem a buďte trpělivý.
- Naučte se používat granáty.
- Zaměřujte se na taktickou stránku hry více, jak na střelecké dovednosti. Aim bez zkušeností je k ničemu.
- Snažte se hrát proti lepším soupeřům, protože i když umíráte, tak se zlepšujete.

1 komentář “Jak si počínat”

Přidat komentář

pole označená (*) jsou povinná.

Facebook
Vyhledávání
PřihlášeníNejnovější komentáře
Kalendář
Září 2020
P Ú S Č P S N
« Čvc    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
St - 23. září 2020

Přihlásit se
Copyright ©2020 Webperfection.net. All Rights Reserved.