Co nám přínese hraní na public serverech v CS

Na public serverech můžeme zkoušet v praxi různé rady, tipy a triky.

Není public, jako public:
Musíme ale brát v potaz to, na jakém serveru se nacházíme. Je jasné, že pokud přijdeme na server, kde hrají úplný šašci a my vlezeme za bednu, tak se tam nikdo ani nepodívá a poběží jako ovce dál ale zkušený hráč, který nad hrou přemýšlí, tak se tam nejspíš podívá a bude se chovat s jistou opatrností a rozmyslem.

Rozvíjíme své schopnosti:
Na public serveru si můžeme dobře trénovat čtení hry a rozhled o tom, co se kde zrovna děje. Pokud máme být dobří hráči, potom musíme umět zhodnotit situaci abychom se vyvarovali zbytečných chyb.
Na public serverech se zrovna moc týmově nehraje ale i tak můžeme dominovat, pokud budeme u hry přemýšlet a ne tam jen tak běhat. Bezmyšlenkovité běhání, nám nic nepřinese.

Nejlepší zůstanou:
Sami někdy na public serveru můžeme pocítit jistý respekt z některých hráčů. Z dvaceti hráčů na serveru je jich osmnáct úplně o ničem a dva jsou dobří.
Automaticky tedy pokud si toho všimneme, tak nám nedá nezačít rozmýšlet nad tím, kde asi ty dva jsou aby jsme se na ně nějak připravily anebo se v daném sektoru chovali více obezřetně. Přizpůsobíme se dané situaci a chováme se odlišně než v situaci jiné.
Více nám to v makovici šrotuje a napadají nás různé věci, protože nad tím přemýšlíme a hledáme vhodné řešení. To je první krok k úspěchu.
Umět analyzovat dané situace a umět se nějakým způsobem přizpůsobit dané situaci.

No jo machýrek:
Pamatuji si, když jsem třeba začínal s Counter strike, tak na tehdejší staré PlayZone.cz jsme se denně potkávali s Jackalem ( dnes hraje za tým eSuba ) a když jsme se tam sešli, tak všichni odcházeli a nebo byly všichni mrtví a my tam bojovali proti sobě, protože jsme tam vždy zbyly jako poslední přeživší.
Je to všecko tedy o tom jaký člověk má k té hře přístup a jak dokáže rozmýšlet. Pokud nepřemýšlíte, tak nepřežijete a pokud soupeř přemýšlí lépe a má více zkušeností, tak také máte malou šanci na přežití, protože uděláte nějakou chybu, která se hned promění v soupeřovu zbraň proti vám.

Sám za sebe:
Na public tedy můžeme tyto věci v jisté míře rozvíjet sami za sebe a jelikož se tam moc týmově nehraje a tak se musíme spoléhat sami na sebe, tak nás to nutí si hlídat různá místa a hlavně svůj život ze všech stran.
Nemůžeme se spoléhat na kolegu za námi, že nám ohlídá záda. Musíme být tedy obezřetní v každé situaci a pokud možno, tak mít co nejlepší přehled o nepříteli a také o svých spojencích.

To zelený v rohu není talíř od oběda?:
Podle radaru si mohu udělat představu o tom co se kde děje. Pokud sleduji radar, tak vím, kde kdo je a když někdo zemře a tečka z radaru zmizí, tak já okamžitě vím, kde někdo umřel a mohu se podle toho nějakým způsobem zařídit a nebo podniknout na základě tohoto poznatku nějakou akci.

Jak vidno, tak smysl této hry není v tom bezhlavě střílet. Snažte se co nejlépe rozvíjet tyto věci. Budou vám jen ku prospěchu.

Pokračovat na: Sluch a komunikace v CS

 

Vrátit se zpět do: Jak si počínat

Komentáře: 642 “Co nám přínese hraní na public serverech v CS”