Nastavení zvuku TeamSpeaku

Instalaci TeamSpeaku máme nejspíš za sebou a nyní se můžeme podívat na jeden velký problém mnoha uživatelů a tím je nastavení zvuku.

 

Nastavení zvuku:
Rád by jsem obecně pojednal o nastavení zvuku, protože to bývá častým problémem uživatelů.

Popsat a vysvětlit co se kde má nastavit je celkem složité vzhledem k tomu, že se položky u nastavení zvuku  v Microsoft Windows se liší podle zvukové karty a také celé nastavení je úplně jiné u Microsoft Windows XP a u Microsoft Windows 7.

Napadlo mě tedy, že nejpraktičtější asi bude, když zde obecně nastíním co by se kde mělo nastavit a pokud někdo bude v počítačích méně zdatný, tak mu poradím individuálně.

Je zde u TS ta výhoda, že se v něm nemusí nastavovat žádná zvuková karta, tak jako třeba u Ventrilo programu. Někdy se ale musí nastavit vstupy a výstupy u zvukové karty přímo v Microsoft Windows.

V ovladačích hlasitosti máme vetšinou dvě možnosti a to přehrávání a záznam (Playback / Caoture nebo také Output / Input). U Windows XP je to logické a přehledné a u Win 7 je to pěkně na nic.
Každopádně správné nastavení spočívá v tom aby jsme v nastavení pro záznam (Capture nebo Input) ztlumily všecky výstupy, které tam jsou a nechali si jen mikrofón (mic nebo microphone).
Tím docílíme toho, že ostatní nebudou slyšet třeba střelbu a vůbec zvuky z našeho počítače (neplatí to pokud tyto zvuky zachytává přímo mikrofón. To je potom otázka nastavení citlivosti mikrofónu).

Samozřejmě, že pokud zapneme mikrofón v záznamu, tak ho musíme vypnout v přehrávání (playback nebo Output). U některých karet jsou názvy jako “Front green In, Rear Blue In” a podobně.
Front znamená předek a rear je zadek. Tím se odlišuje, pokud má někdo přídavný panel se vstupy a výstupy. To je třeba to, že nemusíte lézt dozadu za bednu ale můžete sluchátka píchnout do předu na skříni. To je front. Pro mikrofón vždy platí, že patří do růžové zdířky, tak že to bude v nastavení buď Front pink In a nebo Rear Pink In. Pokud nebudete mít mikrofón ztlumený v přehrávání, tak uslyšíte sami sebe co říkáte. To je celkem nepraktické.

Další z  problémů se kterým jsem se setkal je, že někdy je ve Windows nastaveno u reproduktorů, že jsou například 5.1 a potom se míchají kanály, protože zvuková karta vysílá signál, který stereo reproduktory nebo sluchátka nepobírají, tak jak by měli. Tento problém může nastat jak ve Windows XP, tak i ve Windows 7 (nedávno jsem to u kamaráda řešil na Win 7).
Tak, že ještě toto je potřeba zkontrolovat.

To je asi tak vše co mě k nastavení napadá.

Pokud si nebude někdo vědět rady, tak klidně napište do komentáře na sebe nějaké spojení (nejlépe ICQ) a já se Vám ozvu a poladíme to spolu.

Přidávám Vám zde screeny, z mého nastavení pro Vaší představu. Jedná se o nastavení v Microsoft Windows XP.

 

Přehrávání, playback, output:
Volba směšovacího zařízení - PřehráváníOvlávání pro přehrávání, playback, output

 

Záznam, capture, input:
Volba směšovacího zařízení - ZáznamOvlávání pro záznam, capture, input

 

Nastavení reproduktorů:
Nastavení reproduktorůVolba typu reproduktorů

 

V příštím dílu se podíváme na obecné nastavení TeamSpeaku 3.

Vrátit se zpět na: Ventrilo nebo TeamSpeak

Komentáře: 1 465 “Nastavení zvuku TeamSpeaku”