Jak správně střílet při pohybu v CS

Co se týče pohybování se při střelbě, tak by jsem doporučil si počínat takto.

Chyť mě, když to dokážeš:
Pokud potkáte někoho na blízko, tak nemusíte nijak šetřit municí a ztrácet čas s dávkami. V blízkém střetu s nepřítelem jde o to, kdo koho vyřídí dřív, protože se každý cítí být v ohrožení života a tak nespoléhejte na to, že nepřítel nepoužije všecko co může aby si zachránil život. Není to to samé jako když se s někým přestřelujete na velkou vzdálenost.
Nebojte se tedy to do soupeře pustit na plný pecky. Pokud ale máte pistoli, tak naopak se snažte nepanikařit a mířit na hlavu. Hodně hráčů co jsem viděl, tak promění pistoli v samopal a pak mu dojdou náboje a je konec a nebo je nepřátel víc a on tím “samopalem” zabije jednoho ale na druhého už nemá náboje. S pistolí tedy naopak je lepší mířit a střílet klidněji. Tím, že uděláte obrys okolo nepřítelovy hlavy si ničemu nepomůžete. Snažte se mířit na hlavu, protože s pistolí nejste tak silní jako s automatickou zbraní a proto nebudete mít dostatek času na to nepřítele ustřílet do těla. Nikdy si ale nemyslete, že s pistolí proti zbrani nemáte šanci. Je to nesmysl. Pokud umíte dobře střílet z pistole, tak při prvním zásahu nepřítele do hlavy, pokud ho rovnou nezabijete, tak jemu vyletí pohled do nebe a druhá rána jeho trápení ukončí. Šance je tudíž velká a s pistolí ještě ke všemu máte tu výhodu, že můžete střílet za běhu. To nepřítel se zbraní moc uplatnit nemůže protože by byl nepřesný. Tak, že se můžete s pistolí snažit si během střílení nepřítele oběhnout. Určitě se nezastavujte. Při střelbě z pistole na krátkou vzdálenost buďte v pohybu. Zvětšíte tak svou šanci na přežití.

Na dálku s pistolí:
Na dlouhou vzdálenost střílejte pomalu a precizně. Ne každý nepřítel je tak dobrý aby vás dokázal zabít na dálku hned a tak budete mít při troše štěstí dost času na to ho pomaličku a polehoučku ustřílet a nebo s tím docílíte toho, že nepřítele rozčílíte a on si pro vás bude chtít dojít a tím se dostane blíže k vám. Možností je mnoho a pokud budete rozumní, tak určitě některou z možností využijete ve svůj prospěch. Hlavní je se při střílení chovat, tak na co se cítíte. Pokud tedy jste si nejistý, že by jste zabil někoho na dálku s pistolí a víte, že tak dobře ještě střílet neumíte, tak nemá smysl to zkoušet a plýtvat náboji a ohrožovat tím také svůj život.

Viděl někdo co se stalo?:
Teď by jsem se také rád dostal k automatickým zbraním. U automatických zbraní platí, že čím větší dávka, tím větší nepřesnost. Na dálku je to nevhodné, na blízko je to tak nějak jedno. Pokud umíte dobře full-autit, tak vás nic nezastaví. Kromě kulky do hlavy. Nic méně jak už jsem psal. Ve střetu s nepřítelem na bezprostřední vzdálenost se každý cítí být v ohrožení života a použije vše co může aby se zachránil a pokud jste si zvykli mít pořád zaměřovač na pomyslné úrovni hlavy, tak máte velkou šanci na to, že nepřítele zabijete ještě dřív než stačí zjistit co se stalo. Toto ale platí i obráceně. Nejste jediný kdo se snaží mířit na úroveň hlavy. Je tedy důležitý reflex a také kam zrovna v danou chvilku míříte.

Jak být ve střelbě při pohybu efektivní:
Na dálku se zase naopak musíme trochu více soustředit a snažit se na střílení po krátkých dávkách a dodržovat nějakou prodlevu mezi dávkami aby se zbraň stačila mezi výstřely uklidnit. Pokud se nemáte za co schovávat, tak se pohybujte zprava doleva a vždy mezi změnou pohybu vystřelte. Snažte se pokud je to možné dělat nepravidelné kroky. To proto aby vás nepřítel, tak lehce neprokoukl a jednoduše si nenamířil tam kam půjdete a nezabil vás. Pokud se někdo pohybuje tak, že udělá dva kroky doleva, potom dva kroky doprava a udělá to třeba dvakrát po sobě, tak mohu předpokládat, že to udělá znova a místo toho aby jsem se tam s ním přestřeloval, tak si jednoduše zamířím tam kde po těch dvou krocích mění směr a sejmu ho, protože při změně pohybu samozřejmě na místě setrváváte nejdéle. Mísí se tam ten zlomový bod toho, kdy do něho přicházíte a ze kterého zase odcházíte, tak že dělejte nepravidelné kroky aby protivník takto nereagoval a zároveň si všímejte pohybu nepřítele jestli tuto chybu nedělá on.
Hodně se tenkrát také psalo a do dnes píše o tom, že střelba při chůzi pokud se jen zastavíte, tak je nepřesná a proto se radilo používat následující trik.
Pokud třeba běžíte na nějakou stranu  a chcete vystřelit, tak jen ťukněte do pohybu v protisměru. Tím se údajně hra domnívá, že stojíte delší dobu a střelba by měla být přesná.
Říká se, že pokud něco stereotypního trénujete delší dobu, tak se to pro vás stane automatickým a tak vám nemohu ani říct co je na tom pravdy. Jestli to tak dělám, tak si to neuvědomuji ale když jsem se nad tímto zamýšlel, tak mi přijde, že to neřeším tohle ale určitě jsem tenkrát tuto radu bral v potaz. Tak, že to můžete vyzkoušet.

Pokračovat na: Prostřelování, děrování (wallbangs) v CS

 

Vrátit se zpět do: Rady, tipy a triky o zbraních v CS

Přidat komentář

pole označená (*) jsou povinná.

Facebook
Vyhledávání
PřihlášeníNejnovější komentáře
Kalendář
Říjen 2017
P Ú S Č P S N
« Říj    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Út - 24. října 2017
  • Dnes má Svátek:
    Nina
  • Zítra bude mít svátek:
    Beáta

Přihlásit se
Copyright ©2017 Webperfection.net. All Rights Reserved.