Jak správně střílet v CS

V tomto článku by jsem rád  pojednal o tom, jak se správně chovat při střelbě.

Dávka…1…2…3…dávka:
Prakticky se na dálku snažte střílet po malých dávkách a v určitých intervalech. Pokud budete střílet po dávkách ale rychle po sobě, tak tím ničeho nedosáhnete, protože zbraň se před další dávkou nestihne uklidnit.

Proč nemám koukat do země?:
Na blízko zase naopak toto řešit moc nemusíte. Tam spíše záleží na to, kam míříte. Pokud budete střílet na nohy nebo do pasu a protivník vám vpálí kulku do hlavy, tak on sice bude zraněný, někdy i těžce ale vy mrtví. Proto se naučte při chůzi nebo běhu, mít stále zaměřovač na pomyslné úrovni hlavy. To je chyba každého začátečníka, že při pohybu si kouká pod nohy. Snažte se si na to dávat pozor a odnaučit se to, protože když Vás někdo překvapí a nebo vy někam vletíte, kde někdo bude stát a čekat si na vás, tak pravděpodobně ani nestihnete ten zaměřovač zvednout a vystřelit. Proto je dobré stále mířit na úroveň hlavy. Všecky postavy jsou stejně vysoké, tak že to máte za chvilku v oku pokud se na to zaměříte. V takovém případě potom nemusíte nic vymýšlet a ani zvedat zaměřovač ale rovnou vystřelit. Potom záleží na vašem reflexu ale rozhodně máte větší šanci, než když koukáte do země.  Nepřítel totiž také nemusí mít nejlepší reflexy. Nechtěl by jsem zde psát o tom jak přesně máte střílet, protože každému vyhovuje jiný styl střílení.

Říkají mi pistolník Kid a jsem tady sheriffem:
Nezapomínejte hlavně při střelbě, že máte zbraň primární a sekundární a obě dokáží zabít. Proto, když se vám nepodaří zabít nepřítele primární zbraní, tak nepřemýšlejte a sáhněte po sekundární. Nečekejte, že vás nepřítel nechá přebít. Naopak pokud nepříteli dojdou náboje, tak se ho snažte eliminovat dřív než si přebije. S pistolí bude slabší ale neznamená to, že vás nezabije, proto s rozmyslem. Ještě by jsem doporučil si v konfigu vypnout automatické házení zbraně do ruky (_cl_autowepswitch “0″), protože není nic horšího, když někoho utlačujete pistolí a přeběhnete přes zbraň co se válí na zemi a ta se vám hodí do ruky. V tu chvíli pokud je nepřítel chytrý, tak vás má na lopatě, protože než je vaše zbraň připravená vystřelit, tak má nepřítel dost času na to aby vás zabil. Nehledě na to, že třeba seberete zbraň bez nábojů.

Opatrnost při přebíjení zbraně:
Pokud se dostanete ke střelbě a eliminujete nepřítele na pár nábojů, tak se odnaučte hned přebíjet. Předejdete tomu, že začnete přebíjet a v tom vyběhne nepřítelův kolega, který je tam s ním a vy o něm nevíte a zaskočí vás nepřipraveného. Přebíjejte tedy pokud možno, když jste si jistý, že vám nehrozí nebezpečí.

Čupni si ty lamo:
Další co by bylo dobré si uvědomit je to, že pokud si kleknete, nebo budete stát na místě, tak jste lehký cíl. Pokud si chcete klekat, tak co nejméně a pokud možno, když střílíte na blízko ale ne takovým stylem, že budete klečet a střílet. Pokud je to nutnost, tak zaklekněte při přímém střetu s nepřítelem. Nikdy neklekejte pokud střílíte na dálku, nebo pokud nepřítel stojí někde kde se může schovat. Pravděpodobně když vás uvidí si kleknout a střílet, tak se schová, přes zeď si pomyslně na vás namíří a pak jen vykoukne a prásk. Poznáte sami, že až budete mít trochu odehráno, že toto taky dokážete. Hodně se klekání používá třeba při prostřelování překážek. Nepřítel zaběhne za bednu, tak prostě zakleknete a pustíte do bedny celý zásobník.

Full-Auto aneb co se do něj vejde:
Při používání full-auto je nutné aby jste se snažily svou zbraň co nejlépe udržet na místě aby i ta nepřesná střelba byla co nejpřesnější. To se dělá tak, že při full-auto budete stahovat zaměřovač dolů. Jen těžko vám mohu popsat, jak moc. Vyzkoušejte si to opět proti zdi v mapě.

Improvizuj, překonej to, přizpůsob se:
Pokud si někde na někoho čekáte, nebo hlídáte nějaké místo. Tak je nejlepší se přizpůsobit svým dovednostem. To v praxi znamená například, že budete hlídat nějaké místo a víte, že nemáte nejlepší reflexy, tak nemá cenu mířit na hranu zdi odkud by mohl nepřítel vyběhnout, protože pravděpodobně, než zareagujete, tak ho netrefíte a potom budete muset nepřítele honit zaměřovačem a to pro vás může znamenat i jistou smrt. Proto si odměřujte od hran zdí na takovou vzdálenost, kdy stačíte zareagovat aby váš zásah byl co nejefektivnější. Dále to znamená umět  si také vybrat takovou  pozici, která bude vhodná pro vaše  střelecké umění. To v praxi znamená, že pokud nejste moc dobrý střelec, tak se snažte využívat momentu překvapení a vyhnout se přímému střetu s nepřítelem, kdy riskujete, že vy ho nedokážete rychle zabít a on vás ano.

Pokračovat na: Jak správně střílet při pohybu v CS

 

Vrátit se zpět do: Rady, tipy a triky o zbraních v CS

1 komentář “Jak správně střílet v CS”

Přidat komentář

pole označená (*) jsou povinná.

Facebook
Vyhledávání
PřihlášeníNejnovější komentáře
Kalendář
Listopad 2017
P Ú S Č P S N
« Říj    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Pá - 24. listopadu 2017

Přihlásit se
Copyright ©2017 Webperfection.net. All Rights Reserved.