Rady, tipy a triky o zbraních

Popíšeme si zde jaké zbraně používat a také jak je používat. Co by jsme měli o střelbě vědět a jaké techniky můžeme použít.
Než se do toho pustíme, tak by jsem chtěl říct, že Counter strike je poměrně těžká hra a nebude z vás mistr za týden.
Mějte proto pevné nervy a neztrácejte naději.

Jaké zbraně se používají?
Pistole: Glock, Usp, Desert Eagle.
Samopaly: MP5.
Útočné pušky: Galil, AK-47, AWP, Famas, M4A1.

Tyto zbraně jsou nejpraktičtější a jsou nejvíce používané. Ostatní se používají pro zábavu nebo pro “ponižování” nepřítele. Na to ale bude času dost ještě. Důležité je naučit se dobře střílet a potom si můžeme dělat srandu z nepřítele. Přeci jenom si nebudeme dělat srandu z někoho od koho dostáváme na frak .

Čím můžeme ovlivnit střelbu:
Existuje několik příkazů nebo úprav v config souboru, které mění různé věci a tím nám dovolují si přizpůsobit střelbu.
Je to například nastavení velikosti zaměřovače (cl_crosshair_size), barva zaměřovače (cl_crosshair_color), dynamický zaměřovač (cl_dynamiccrosshair), půhlednost zaměřovače (cl_crosshair_transparent) a další. Prostudujte si mnou napsaný článek Vlastní config.cfg. Jistě tam najdete více užitečných nastavení a to ne jen pro střelbu.

Kdy nakoupit a kdy ne:
Pokud jde o nakupování. Vždy kupujte takovou zbraň se kterou jste si bližší. Nekupujte zbraně podle síly nebo podle toho co vám kdo poradí. Kupte si takovou zbraň se kterou vám se dobře střílí. Neznamená, že když Pepovi se dobře střílí s AK-47 a dává s ním hlavy na potkání, tak že vy budete to samé. Naopak třeba s AK-47 nebudete tak dobří ale zase to budete dobře dávat s Galilem. Tak, že berte na toto ohled.
Také by jsme měli myslet na příští kolo. Je třeba si uvědomit jestli má smysl si teď koupit třeba MP5 a riskovat to, že pokud vás zabijí, tak další kolo zase skončíte u MP5 a nebo si radši dát jedno kolo klid a potom si koupit plnou výbavu. Na tomto hodně záleží, protože špatná volba nemusí ovlivnit jen příští kolo ale také ještě to další a pokud hrajete zápas, tak už jen ztráta dvou bodů může být rozhodující. Pokud nemáte peníze, tak si nic nekupujte a jděte Eco kolo ( nic se nekupuje ).

Kupte si třeba jen Flashbang nebo HE Grenade. Je to malá investice, která vaše konto neohrozí tolik a máte alespoň nějaké prostředky pro eliminaci nepřítele. Rozhodně nedělejte to, že si koupíte vestu s helmou a nic k tomu. Je to dost riskantní a nevyplatí se to. Pokud hrajete v týmu, tak by se po prvním prohraném kole měli jít dvě kola Eco, pokud další třeba nevyhrajete. Pokud ano, tak se normálně nakupuje. Někdy se volí po prvním prohraném kole nákup MP5. Je to z důvodu překvapení nepřítele, který si myslí, že jste prohráli a tak budete mít Eco. Toto se vyplatí jen tehdy, pokud víte, že s tou MP5 dokážete někoho zabít. Jinak to nemá smysl. Tak, že rozmyslete si nejdříve co koupit a jestli nebude lepší si jedno kolo počkat než tam potom běhat zbytečně pár kol s průměrnou výbavou, když by jste už mohli mít plnou.

Shrnutí na závěr:
- Nakupujte s ohledem na další kola a s ohledem na to se kterou zbraní se vám dobře střílí.
- Při střelbě z pistole se snažte mířit precizně. Střílejte pomalu a nepanikařte.
- Při střelbě na dálku střílejte po dávkách a při pohybu se snažte nedělat pravidelné úkroky.
- Pokud vám dojdou náboje v primární zbrani, tak nečekejte a sáhněte po sekundární.
- Přebíjejte s rozmyslem a ne hned po zabití nějakého nepřítele na pár nábojů. Ať vás nezaskočí někdo další.
- Snažte se přizpůsobit své střílení vašim schopnostem.
- Trénujte, trénujte, trénujte.

 

Jsem si jistý, že zde bude chybět plno věcí, které by vás zajímaly a které jsem zde opomněl zmínit. Proto se ptejte.
Přeji všem hráčům hodně štěstí při tréningu a pevné nervy.

Doporučuji si nastudovat jednotlivé zbraně. U všech jsem udělal krátký popis důležitých vlastností.

Komentáře: 2 823 “Rady, tipy a triky o zbraních”