Natus Vincere vítězně z ASUS Spring 2011

Datum: 30-05-2011

O uplynulém víkendu se hrál turnaj ASUS Spring 2011. Ve čtvrtek jsme přinesli soupisku a včera nějaká videa. Dnes se podíváme na to, jak turnaj probíhal.

ASUS Spring 2011

Všechny klany, které se Asus Spring 2011 účastnili čekalo několik zápasů v rámci skupin. Dva nejlepší klany postupili do další části turnaje, která byla rozdělena následovně:

 • Skupina A: aimteam, selectah, Moscow Five, KerchNET
 • Skupina B: DTS, zNation, Virtus.pro, CSB
 • Skupina C: Ultimo, Need2Lead, Godmod,  USSR
 • Skupina D: Storm, Natus Vincere, Begrip, double damage

Počáteční fází turnaje se probojovali prakticky všechny profesiální a některé poloprofi klany, přesně podle očekávání.

Ačkoliv titulek této “newsky” vypadá lichotivě, Natus Vincere to neměli naprosto jednoduché a v jednom zápase proti Storm prohráli na mapě de_nuke. Ukrajinský tým je znám slabějším výkonem na této mapě, kterou si Storm pro první vzájemný zápas vybrali (není se jim co divit s ohledem na statistiky Na `Vi). Storm začali za teroristy a po první polovině vedli se slušným náskokem 11-4. Po výměně stran sice Na `Vi dokázali uhrát pár kol, ale Storm si vítězství pohlídali, především v prvních kolech a zápas skončil prohrou Na `Vi 11-15.

Z každé skupiny do čtvrtfinále postoupili opět dva týmy,  toto se nepodařilo s velikým překvapením Virtus.pro, kteří podlehli zNation 16-14 a následně byla jejich zkáza dokonána DTS 25-5. Na `Vi se po výše uvedené prohře vzpamatovali a dosáhli prvního místa ve skupině po výhře nad Begrip a double damage. Dle očekávání Moscow Five a USSR do čtvrtfinálových utkání postoupili s devíti body, což znamenalo bezchybný průběh osmifinále.

Čtvrtfinále se tedy odehrávalo takto:

 • Moscow Five vs. double damage
 • DTS vs. Ultimo
 • USSR vs. zNation
 • Natus Vincere vs. selectah

Moscow Five dodrželi roli favorita a přehráli double damage na mapách de_nuke a de_train shodně 16-4. DTS se do semifinále dostali také poměrně hladce díky výhrám 16-7 (de_tuscan) a 16-6 (de_train) nad Ultimo. Bylo tedy rozhodnuto, že první semifinále se bude hrát mezi Moscow Five a DTS.

Natus Vincere dokázali bezproblémově porazit selectah (22-18 de_nuke, 16-4 de_train) a opravit si tak svojí repucitaci pro prohře se Storm v osmifinále. Současně se odehrávalo čtvrtfinále mezi USSR a zNation, ze kterého se štěstím vítězně odešli USSR, kteří první mapu de_train prohráli 14-16, ale celkový stav dorovnali na de_tuscan (16-9). Musela se hrát tedy třetí mapa, kterou bylo de_inferno, kde po polovině USSR vedli 10-5 a čtvrfinále završili dalšími 6ti vyhranými koly v řadě, čímž bylo rozhodnuto o další dvou semifinalistech – Natus Vincere a USSR.

Seminifinále se tedy odehrálo mezi:

 • Natus Vincere vs. USSR
 • Moscow Five vs. DTS

V semifinále se zadařilo DTS, díky celkem jednoduché výhře nad Moscow Five. Jejich vzájemné klání začalo na mapě de_dust2, kterou zahájilo DTS za CT. Po první polovině DTS ubránili slušný náskok 11-4. Za teroristy již DTS bez problémů mapu vyhráli 16-11. Na druhé mapě de_tuscan nadvláda DTS pokračovala a po hře za CT opět vedli, tentokrát 12-3. Moscow Five poté nebyli schopni odpovědět na drtivý finiš DTS v prvních kolech druhé poloviny a DTS se tím pádem s výhrou 16-3 dostali do finále ASUS Spring 2011.

Natus Vincere s USSR opět zahajovali jejich horší mapou de_nuke, kde se Na `Vi konečně vzpamatovali a po první polovině vedli 11-4. Ukrajinští giganti si dál udrželi solidní tempo a dovolili USSR vyhrát jediné kolo, čímž mapa skončila vítězně pro Na `Vi 16-5. Následovala mapa de_dust2, kde si USSR urvali po první polovině vítězství 8-7.  Druhá polovina byla neuvěřitelně těžká pro oba týmy, protože USSR se začali více soustředit a proměňovat důležité momenty. USSR se podařilo na de_dust2 zvítězit 16-4 a bylo jasné, že se bude hrát třetí mapa, nakonec to byl de_tuscan. Na `Vi ze sebe asi vyždímali poslední šťávu co jim zbývala a po první polovině byl stav 11-4 pro Natus Vincere. Jakmile USSR v druhé polovině dokázali vyhrát dalších 6 kol, bylo to již na Natus Vincere asi příliš a nedovolili USSR uhrát žádné další body a mapa de_tuscan tak skončila vítězně pro Na `Vi 16-10, čím si pojistili výhru 2:1 a postup do finále.

Finále se tedy konalo mezi DTS a Natus Vincere.

Jako první mapu si DTS vybrali de_nuke (opět jak nečekané, ale kdo by to v téhle situaci neudělal a nevyužil toho, že?). DTS mapu začali lépe, díky tomu, že hráli za svou oblíbenou stranu CT. V polovině mapy byl stav 8-7 pro Natus Vincere. Nakonec se jim soustavným tlak podařilo položit DTS na lopatky a na de_nuke vyhrát 16-7.

Druhá finálová mapa byla de_dust2, kde DTS dokázali vyhrát úvodní pistolkové kolo, což jim nebylo nic platné, protože v polovině mapy bylo skóre 9-6 pro Na `Vi. To Natus Vincere nakoplo k tomu, aby všechny následující kola vyhráli (mapa skončila 16-11) a zvítězili ve finále ASUS Spring 2011 2:0 nad DTS…

Natus Vincere

Dotace 10 000 $ tedy byla rozdělena mezi první čtyřku takto:

 • 1. Natus Vincere – 4 430$
 • 2. DTS – 2 660 $
 • 3. Moscow Five – 1 770 $
 • 4. USSR – 890 $

 

Tak co říkáte, docela fajn výhra pro pětičlenný tým + manažera ne? Ale na druhou stranu, je pořád třeba přemýšlet nad tím, že na dlouhodobou obživu to nebude :) I když kdo ví, kterým směrem se budou dotace u podobných velkých turnajů ubírat…

 

zdroj: hltv.org

Komentáře: 61 “Natus Vincere vítězně z ASUS Spring 2011”

Přidat komentář

pole označená (*) jsou povinná.

Facebook
Vyhledávání
PřihlášeníNejnovější komentáře
Kalendář
Červen 2021
P Ú S Č P S N
« Čvc    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
St - 23. června 2021
 • Zítra bude mít svátek:
  Jan

Přihlásit se
Copyright ©2021 Webperfection.net. All Rights Reserved.