Mousesports vítězi na EPS Summer 2011

Datum: 06-06-2011

mousesports si udrželi titul ESL Pro Series Germany 2011 po výhře 2-1 nad ESC Gaming.

Neměčtí giganti v sobotu vyhráli ESL German League Cup, ve finále se utkali také s ESC Gaming, ovšem tentokrát se čekal mnohem snazší zápas z pohledu mousesports díky návratu Finna “karrigan” Andersena, který se již zápasu mohl zúčastnit.

Ovšem očekávání leckdy selže a přesně tak tomu bylo v tomto případě. ESC Gaming totiž připravili na finále EPS svoje nejlepší taktiky a tak mouz měli bitvu o titul velice obtížnou.

mousesports

de_dust2 potvrdil, že je živnou půdou ESC Gaming, přestože v sobotu prohráli 16-13. ESC Gaming tedy dominovalo celou první polovinu (13-2, hra za CT) a ačkoliv se ve druhé polovině mouz snažili stav srovnat a mohutně dotahovali, ESC hladce vyhráli tři kola, která potřebovali k výhře první mapy a ta tak skončila 16-9.

Na de_tuscan se mousesports několikanásobně zlepšili, po první polovině vedli 13-2. Ve druhé polovině dovolili ESC Gaming vyhrát pouhá čtyři kola a tabulka skóre na konci ukazazovala stav 16-6.

Jako třetí rozhodující mapa se hrál de_train.  Mousesports začínali za CT a přestože většina diváků předvídala jejich nadvládu, nikdo nečekal takový mohutný nástup a po první polovině se ESC Gaming mohlo jít klouzat, protože vyhráli pouhé jedno kolo (stav byl 14-1 pro mouz). Nebudeme si nic nalhávat, v druhém kole ESC Gaming opravdu nezabralo a vyhráli jen dvě kola, mouz vyhráli další dvě a tím pádem mohli začít slavit, protože de_train pro ně skončil vítězstvím 16-3.

zdroj: hltv.org