Counter-Terrorist – Obsazení pozice v CS

V tomto článku by jsem rád popsal, jak bychom si měli počínat, při obsazování nějakého místa za stranu Counter-Terrorist.

Bruce Willis by to nejspíš dal:
Pokud dojde k tomu, že musíme obsadit neboli dobít nějaké místo, tak by jsme si neměli počínat jako hrdinové a nevběhnout někam sami si pro jistou smrt. Sice se nám může podařit, že jednoho nepřítele vezmeme sebou ale to není žádný úspěch a splnění našich povinností.

Hrajeme týmově:
Úspěch je tehdy, když je nepřítelův tým eliminován a popřípadě je zneškodněna bomba. Jsme v týmu a tak hrajeme týmově. Nejsou důležité naše fragy (počet zabitých nepřátel) ale počet vyhraných kol.

Synchronizace je důležitá:
Při obsazování pozice bychom tedy měli počkat na ostatní kolegy a měli bychom chodit kolektivně a nejlépe z více stran pokud situace a čas dovolují. Samozřejmě, že i zde jsou důležité granáty. Pokud si s kolegy synchronizujeme akci, tak máme větší šanci na úspěch.

Nejdřív HEčka a až potom Flashbangy:
Pokud zase situace dovoluje, tak první by se měli házet HE granáty a až potom Flashbangy, protože po nich by měl následovat útok. Nemá tedy smysl házet flashbangy a nechat nepřítele aby se zase rozkoukal, to by ztratilo smysl a účel toho flashbangu.

Přepadovka hadr:
Obecně by to mělo vypadat tak, ze naházíme HE granáty, Flashbangy a vlítneme tam.
Po případě pokud víme o nějakém sniperovi, tak mu tam hodíme Smoke aby jsme mu co nejvíce znemožnily střelbu.

Jak se nejlépe orientovat:
Ve chvíli, kdy vletíme na místo obsazení, tak by jsme měli mít co nejlepší informace o pozicích protivníků a neměl by nastat zmatek v tom kdo po kom střílí.
To znamená aby se nestalo, ze všichni budeme střílet po jednom a ostatní nás v klidu zabijí.
Mělo by to tedy vypadat tak, že každý střílí po tom co je mu nejblíže nebo na přímo.

Jde hlavně o cvik a tréning. Samozřejmě, že na poprvé ani na podruhé se to hned nepovede. Nechce to ale ztrácet naději a nesmíme se neúspěchem nechat odradit.

Pokračovat na: Counter-Terrorist – Zbyl jsem poslední

 

 

Vrátit se zpět do: Jak si počínat

Komentáře: 568 “Counter-Terrorist – Obsazení pozice v CS”