Terrorist – Bránění pozice v CS

V tomto článku by jsem rád popsal, jak bychom si měli počínat v bránění nějakého místa za stranu Terrorist.

Dotažení do konce:
Dejme tomu, že bomba je položená a musíme počkat něz bouchne a do té doby musíme ubránit bomboviště.
Jak jsem psal v článku pro obsazení pozice. Měli bychom si nechat i nějaké granáty na pozdější bránění pozice.
Tady je to podobné jako u bránění za stranu counter-terrorist.

Co kdo kryje?:
Akorát, že to musí probíhat rychle a také si nemůžeme předem naplánovat moc dobře co kdo bude krýt. Proto by jsme měli po zkontrolování blízkého okolí zůstat někde poblíž a hlídat nejbližší vchod nebo místo odkud by mohl nepřítel přijít. V praxi je to tak, že při příchodu na bomboviště každý z týmu jde zkontrolovat nějaké místo a tím tedy dojde k tomu, že nejsme všichni na jednom místě.
Nahlásíme tedy místo které budeme krýt aby ostatní věděli, které místo je už kryté a podle toho mohli hlídat místa, která ještě krytá nejsou.
Samozřejmě i když je nějaké místo kryté, tak není vyloučeno, že kolegu nezabijí a místo rázem bude nekryté.
V takovém případě by se měl tím místem zabývat hráč, který je blíže a nebo má lepší pozici ke krytí.

Inforumjeme tým o událostech:
Pokud nějaké místo hlídáme a slyšíme, že tam tudy jdou nepřátelé, měli by jsme to nahlásit a informovat tím náš tým.

To mohl jen Tony Montana:
Měli by jsme zase myslet na to aby jsme nestáli někde uprostřed na ráně a také by jsme měli myslet na to, že přiletí nejspíš nějaký ten flashbang, granát a nebo smoke.

Na co si dávat při krytí pozor:
Nikdy nesmíme a ani nikdo z týmu by neměl udělat to, že pokud někdo nahlásí někde nepřítele, tak že se otočíme a začneme sledovat to místo. Jak mile tohle uděláme, tak přestaneme krýt co máme a to není dobré a pokud to udělá takhle každý nebo většina lidí z týmu, tak máme okamžitě nekryté bomboviště a potom klidně stačí jeden soupeř, který tam všecky postřílí do zad a nebo vznikne chaos a každý se začne točit a neví kam dřív koukat a už je všecko nesoustředěné.
Tady jde hodně o tréning.

Jak  předejít chybám:
Do začátku by jsem doporučoval si detailně říkat co kdo hlídá a pokud slyší nepřítele, tak myslet na to abychom se neotočily všichni.
Samozřejmě, že pokud budeme stát na pozici, ze které vidíme místo které hlídáme a místo, kde byl nahlášen nepřítel a naše pozice nám dovoluje věnovat dobrou pozornost oběma místům, tak můžeme ale jinak ne.

Jak správně používat granáty:
Pokud jde o granáty, které jsem zmiňoval, tak pokud budeme flashovat, tak by jsme měli dávat pozor na to aby jsme zbytečně neházeli flashbang hned někam kam letěl od někoho jiného. Protože tím pádem sice soupeř dostane dva flashe najednou ale efektivnější bude, pokud bude slepý co nejdéle.
Proto je lepší flashovat po jednom a v nějakém rozmezí aby to prakticky vypadalo tak, že soupeř chytí flashbang a jen co se rozkouká, tak chytí další a ne, že je chytí všecky najednou a pak už se nemáme čím bránit.
Samozřejmě můžeme použít zase smoke proti sniperovi a nebo si uděláme pomocí smoke zeď abychom zabránili soupeři v tom, že si udělá nějaký přehled o tom, kde kdo stojí a nahlásí to.

Pokračovat na: Terrorist – Zbyl jsem poslední

 

 

Vrátit se zpět do: Jak si počínat

Komentáře: 3 229 “Terrorist – Bránění pozice v CS”