Counter-Terrorist – Bránění pozice v CS

V tomto článku by jsem rád popsal, jak bychom si měli počínat v bránění nějakého místa za stranu Counter-Terrorist.

Důležitý je přehled:
Pokud bráníme nějaké místo, tak je důležité abychom měli přehled o tom, kde je náš kolega a co dělá nebo co hlídá. Samozřejmě, že pokud je na kolegu spolehnutí v tom, že když řekne nebo víme, že má bránit některé místo a brání ho, tak máme o starost méně. Můžeme se potom více věnovat tomu co hlídáme my a nejsme rozptylováni různými myšlenkami typu “hlídá mi ty záda?”.

Pozor narušitel:
Pokud se někde něco šustne, měli by jsme o tom podat hlášení. To proto aby náš kolega věděl, že se něco děje a byl připraven pro případ, kdyby nás náhodou někdo zabil a nebo jsme potřebovali pomoc.
Samozřejmě tím informujeme i celý tým, který taktéž bude vědět, že se něco někde děje.
Každý hráč by měl mít co nejlepší informace o tom co se kde děje. Je to hodně důležité, protože když se rozjede nějaká akce, tak každá ztracená vteřina je zbytečná a jedna k jedné a už je z toho deset vteřin.
To je tedy co se týká komunikace a přehledu o hře.
Používání sluchu to je jasné. Nemusíme vidět co se kde děje, můžeme to i slyšet a připravit se a informovat zbytek týmu.

Pozor na agenty:
Při bránění nějakého místa by jsme měli vždy vycházet z předpokladu, že nám někdo může někde vyjít potichu a my můžeme být zaskočeni. Proto budeme vždy volit místa, která jsou dobře krytá a kdy nás soupeř nemůže pokud je to možné spatřit hned na přímo a také musíme myslet na to, kdyby letěl flashbang.

Rambo je jen jeden:
Pokud tedy budeme hlídat nějakou uličku, tak se nepostavíme doprostřed ale někam stranou. Nemusíme vědět co se děje na začátku uličky. Nás zajímá aby nepřítel neprošel.
Mělo by tedy stačit, pokud budeme hlídat východ. Náš kolega nebo kolegové by samozřejmě měli volit taková místa aby zase nepřítel neviděl je dřív než my jeho.
Potom by takové krytí ztrácelo smysl a my bychom je moc nepokryli.
Je to všecko o domluvě s kolegou kam se kdo postaví a nebo co kdo bude krýt a jak.

Můžeme měnit pozice:
Samozřejmě že na základě průběhu okolností svá místa můžeme měnit ale stále by jsme měli být spolehlivý a když kolega počítá s tím, že mu kryjeme záda, tak bychom se neměli sebrat a jít si někam podle uvážení a pokud toto uděláme, tak o tom kolegovi dát vědět aby s tím počítal.

Pozor, hazím granát:
Jak při obraně, tak při obsazování jsou hodně důležité granáty. Málo kdo je ze začátku používá ale uvědomte si, že když někoho oslepíte, tak je mu docela k ničemu, že umí dobře střílet, když nevidí.
Sice zkušený hráč může směřovat střelbu podle sluchu i poslepu ale my když vidíme, tak máme šanci o dost větší než on.
Při používání flashbangů ale musíme také dávat pozor na to, kde je náš kolega abychom ho neoslepily.

Pokud dojde k tomu, že slyšíte někde více soupeřů, tak není od věci to oznámit a poslat jim na uvítanou nějaké HE granáty.

Co nedělat:
Nikdy ale nesmíme dělat to, že budeme stát s nataženým granátem nebo flashbangem v ruce, protože pokud někdo vyletí a zabije nás, tak granát bouchne a pokud kolem nás stojí kolegové, tak jim tím akorát přitížíme. Nemluvě o tom, když takhle držíte v ruce flashbang.
Některá situace vyžaduje si granát připravit a čekat s nataženým ale opravdu si na to musíme dávat pozor.

Musíme si pomáhat:
Smoke granáty jsou též dobrá volba. Můžeme si pomocí něho hodně pomoci na místech, kde musíme krýt moc míst najednou.
Hodíme si někam smoke a jsme krytí na dálku. Uděláme si tím neprůhlednou zeď.
Smoke ale můžeme také použít třeba na místech, kde hlídáme nějakou uličku.
Hodíme si na kraj smoke a když uslyšíme nějaký pohyb, tak tam pustíme dávku.
Nepřítel nemůže dost dobře opětovat palbu, protože neví přesně kde stojíme. Sice my jsme na tom podobně ale minimálně se nám podaří nepřítele zpomalit, když bude cítit ohrožení.
Pokud se bude jednat o rush (nepřítel běží hlava nehlava), tak je omezen tím, že neví co se za smoke děje a o situaci a našich pozich se dozví až když proběhne.
To jemu dává značnou nevýhodu toho, že musí jednat reflexivně.

16ti biťák trapný:
Smoke se též používá proti sniperum ale pozor. Přes jeden smoke se dá ještě jakž takž s double zoomem (dvojité přiblížení) vidět. Jsou tedy lepší smoky dva.

Trpělivost je nutná:
Při hlídání je hodně důležité se naučit být trpělivý. Pokud se nic pár vteřin neděje a my tam začneme pobíhat, poskakovat a nebo se věnovat něčemu jinému než máme, tak se tím akorát oslabujeme a ohrozíme tím nejen sebe ale i kolegy a celý úspěch na výhru kola.

Hlásím úspěšné splnění mise:
Hlavním úkolem při bránění nějakého místa je ubránit ho a pokud ho nemůžeme ubránit, tak alespoň nějakým způsobem protivníky zpomalit a tím dát nějaký ten čas k dobru ostatním kolegům z týmu aby mohli nějak reagovat.

Pokračovat na: Counter-Terrorist – Obsazení pozice v CS

 

 

Vrátit se zpět do: Jak si počínat

Přidat komentář

pole označená (*) jsou povinná.

Facebook
Vyhledávání
PřihlášeníNejnovější komentáře
Kalendář
Duben 2020
P Ú S Č P S N
« Čvc    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Čt - 9. dubna 2020
  • Zítra bude mít svátek:
    Darja

Přihlásit se
Copyright ©2020 Webperfection.net. All Rights Reserved.